Confirmed Speakers

Anastassia N. ALEXANDROVA (UCLA, Los Angeles, USA)
Stuart C. ALTHORPE (U. Cambridge, GBR)
Paul W. AYERS (McMaster U., Hamilton, CAN)
Rodney J. BARTLETT (U. Florida, Gainesville, USA)
Kieron BURKE (U. California, Irvine, USA)
Sonia CORIANI (Tech. U. Denmark, Kgs. Lyngby, DNK)
Clemence CORMINBOEUF (EPFL, Lausanne, CHE)
Attila G. CSASZAR (Eötvös Loránd U., Budapest, HUN)
Chantal DANIEL (U. Strasbourg, FRA)
Nicolas FERRE (U. Aix-Marseille, Marseille, FRA)
Claudia FILIPPI (U. Twente, Enschede, NLD)
Marco GARAVELLI (U. Bologna, ITA)
Jürgen GAUSS (Johannes Gutenberg U., Mainz, DEU)
Debashree GHOSH (IACS, Kolkata, IND)
Peter M. W. GILL (Australian Nat. U., Canberra, AUS)
Paola GORI-GIORGI (Vrije U. Amsterdam, NLD)
Trygve HELGAKER (U. Oslo, NOR)
Judith HERZFELD (Brandeis U., Waltham, USA)
Fahmi HIMO (Stockholm U., SWE)
So HIRATA (U. Illinois, Urbana-Champaign, USA)
Yousung JUNG (KAIST, Daejeon, KOR)
Pavel JUNGWIRTH (CAS, Prague, CZE)
Martin KAUPP (Tech. U. Berlin, DEU)
Wim KLOPPER (KIT, Karlsruhe, DEU)
Georg KRESSE (U. Vienna, AUT)
Zhipan LIU (Fudan U., Shanghai, CHN)
Neepa T. MAITRA (Hunter CUNY, New York, USA)
Jean-Paul MALRIEU (U. Paul Sabatier, Toulouse, FRA)
Fernando MARTIN (U. Autónoma Madrid, ESP)
Feliu MASERAS (ICIQ, Tarragona, ESP)
Hiromi NAKAI (Waseda U., Tokyo, JPN)
Koichi OHNO (IQCE, Tokyo, JPN)
Katarzyna PERNAL (U. Łódź, POL)
Kristine PIERLOOT (Katholieke U. Leuven, BEL)
Markus REIHER (ETH, Zürich, CHE)
Ulf RYDE (Lund U., SWE)
Peter SCHWERDTFEGER (Massey U., Auckland, AUS)
Sason SHAIK (Hebrew U., Jerusalem, ISR)
Toru SHIOZAKI (Northwestern U., Evanston, USA)
Per E. M. SIEGBAHN (Stockholm U., SWE)
Marcel SWART (IQCC, Girona, ESP)
David P. TEW (MPG-FKF, Stuttgart, DEU)
Walter THIEL (MPG-KOFO, Mülheim, DEU)
Julien TOULOUSE (Sorbonne U., Paris, FRA)
Troy VAN VOORHIS (MIT, Cambridge, USA)
Birgitta WHALEY (U. California, Berkeley, USA)
Wei WU (Xiamen U., CHN)
Dominika ZGID (U. Michigan, Ann Arbor, USA)
Eva ZUREK (SUNY, Buffalo, USA)
Online user: 3 RSS Feed